Hlavní novinky, Veškeré ČLÁNKY KPM KOSICE, Závody 2012

Kosice cup 14.7.2012 – HUMPOLEC

Kosice cup 14.7.2012 – HUMPOLEC

  • 29.7.2012 18:16

Sdílet tento článek

Vložil: Web

A jsme v Humpolci, je sobota půl šesté ráno, trochu prší jako ostatně celou noc a na závodišti je ticho rušené kapkami deště na plachtu a sem tam nějakým trylkem ptáčete. Po zhlédnutí trati musím pouze konstatovat – super připravená, déšť s ní nic neudělal. Začínají přijíždět další jezdci a doprovody a camp kolem závodiště ožívá.

Je krátce po sedmé a začínám zvát společně s místním komentátorem Františkem jezdce na technickou přejímku. V mžiku je tu mnoho jezdců a Zdeněk Novák v tom klubku není ani vidět. Když o půl deváté končí technické výsledek je následující Racer 160 – 2 jezdci, Racer 125 – 7 jezdců, třída 1400 – 10, třída 1600 – 17, třída nad 1600 – 14, třída N1400 – 11, třída Trabant 7, třída Buggy 4×4 – 7, třída Buggy 4×2 -7 atřída Volná neboli speciál – 9 jezdců plus 2 nezařazení startující s Buggy 4×2. Mezitím už přijeli hasiči a doktor a nic nebrání seznamovacímu tréninku, traťový komisaři jsou na věžích a tak jedeme. Po tréninku rozprava s jezdci a jede se první série rozjížděk  asi 2 hodiny, druhá hodinu deset (super přístup od všech zúčastněných – Franta táhne jezdce na start, ti najíždějí včas, na roštu vše rovnají Láďa s Honzou, rozjížďky jsou takřka bez odtahů a kolizí – pokud k tomu dojde okamžité hlášení traťáků a odtah super fungující). Pak krátká přestávka na úpravu tratě, třetí série rozjížděk a už následují finále. Jak to dopadlo? 

Racer 160 – tři kola vede Dominik Starosta, ale v tom čtvrtém podlehne Tomášovi Vejmolovi.

Racer 125 – Martina Mikela zradí na startu technika, takže první Samuel Peták, Petr Dlouhý stříbro a na bedně ještě třetí Dan Peták.

Volná – pěknej mazec a nakonec si svoje vítězné kolečko udělal Vlasta Svoboda (ovšem jako zkušený střelec až mezi trojkou a čtyřkou, když bylo jasné, že už nikdo nejede v tempu), druhý Lubomír Geisler a bronz bral stále se lepšící Milan Zákoutský.

Buggy 4×4 – Smůlu měl Jaroslav Povondra – buggy ho neprovedla ani celou sérií rozjížděk, vyhrál Jiří Janoušek, druhý Lukáš Rybín a na bednu se vešel i třetí Zdeněk Sekerka.

Buggy 4×2 – pro Vašky Havíře a jejich Máňu je Humpolec smolou polepený – ta si opět postavila hlavu a nejela. V cíli byl první Vašek Smutný, pak neklasifikované vozy, druhý v rámci Kosice cupu David Buda a třetí Standa Vavřinec. Na trati se v této divizi představil i Josef Macháček se svým dakarským speciálem.

Třída N 1400 – první dojel po dvouzávodové pauze Martin Pinc, druhý Michal Berný a třetí místo Vladimír Materna.

Třída Trabant – Pavel Vopěnka, druhý Milan Hajný a třetí místo Tomáš Buda, který po posledním závodě dal po ošklivém karambolu svoje nářadí opět do perfektní kondice.

Ve třídě 1400 se nalepila smůla na Lukáše Havlase, který předčasně odjel domů , třetí vítězství po sobě zaznamenal Zdenda Novák, škoda prvního závodu, který nejel, druhý Filip Kašpírek a bronz bral Jarda Šimek.

Třída 1600 – S náskokem první republikový matador Aleš Fučík, stříbro Richard Baloun a jako třetí vystoupil na bednu Ivan Otřísal a konečně, ve dvoulitrech opět první Jirka Matějka, druhý František Hrdina a třetí dojel Petr Ježek. Jedinou kolostřešní kreaci dne nám zde předvedl Vláďa Levý, nutno dodat, že se na boudu nehodil sám.

Je půl šesté odpoledne a na závodišti je opět klid. Na závěr ještě jednou velké poděkování všem z Humpolce – umíte to! To byl čtvrtý závod Kosice Cupu, jak jsem ho viděl já.

Miloš Pavlík

Tagy:

Žádné komentáře


Přidejte komentář