Předposlední závody Kosice cupu – Sedlčany 5.10.2012

• 14.10.2012 17:07

Sdílet tento článek

Vložil: Web

Tak je 5.října a začínáme sedmý závod Kosice Cupu. Přihlášeno celkem 100 vozidel, po seznamováku dva tři odpadli a začínáme závodit.

Třída Racer 160. První dvě rozjížďky vyhrál Tomáš Vejmola, za ním na dvou druhých místech Marek Čáslavský, Barbora Čepková v první rozjížďce pátá v druhé třetí,  Tadeáš Urban přesně naopak a Jirka Matějka dvakrát čtvrté místo, Tomáš Svoboda a Dominik Starosta cíl prvních dvou rozjížďěk neviděli. A jak to dopadlo celkově? První Dominik Starosta, druhý Tomáš Vejmola, třetí Tomáš Svoboda, za ním na čtvrtém místě Tadeáš Urban, pátá Barbora Čepková, šestý Jiří Matějka a sedmý Marek Čáslavský.

Třída Racer 125 Rozjížďky až na malé vyjímky byly kopií finále do kterého již nenastoupil Petr Dlouhý, kterému jeho stroj vystavil STOP. Takže finále Vyhrál Libor Teješ, druhý Ondřej Hartych. třetí Martin Mikel, za ním Samuel Peták, Dominik Hlavsa, Daniel Peták a Klára Čáslavská.

Třída 1600 Třída které sedlčanská trať ukázala že je rychlá a náročná a že neodpouští žádné chyby. Kolostřešní kombinace v této třídě by jistě nadchly lovce zajímavých záběru avšak již méně aktéry – tu to odnesl chladič i s obsahem – nebyl náhradní – takže balit a odjezd, tu přední okno , ale přesto vydrželo takže pokračujeme, k tomu pár poruch na jiných autech a už tu máme finále ve kterém Tomáš Havel potvrdil, že umí, druhý dojel Michal Slezák a třetí místo bral Radek Pinkas.

Třída 1400 Pokračuje boj o titul mezi Zdeňkem Novákem, Jardou Šimkem a Filipem Kašpírkem. V tomto pořadí také dojeli po bitvě jak má být.

Třída 1400N Tato třída byla poznamenána ve druhé rozjížďce incidentem o který skutečně nestojíme. Ze strany jezdce Michala Berného došlo k nedovolenému způsobu jízdy, za což dostal černou vlajku – nerespektoval ji a dokroužil rozjížďku. Byl okamžitě volán k řediteli a sportovnímu komisaři. Své jednání nechtěl uznat a nevhodným chováním si vysloužil okamžité vyloučení ze závodu. Ve finále první Petr Feix, druhý Vladimír Materna a třetí místo Martin Pinkas.

Třída Nad1600 Závod vyhrál Jiří Matějka (st. neboli Vendys), druhý Pavel Doležal a třetí Josef Bartoš

Třída Trabant 7 vozů – jedna bouda v provedení Petra Harvánka ( koukal jsem jak svařuje a dává vůz dokupy nakonec 4 místo), první Pavel Vopěnka, druhý Tomáš Buda a třetí Milan Hajný.

Třída Speciál První Lukáš Musil, druhý Milan Zákoutský a na třetím místě Franta Koprolín.

Třída Buggy 4×2 První Vašek Smutný, druhý Vašek Havíř a na třetím místě Jan Růžička.

Třída Kart První Martin Šimánek, druhý Tomáš Svoboda, třetí Lukáš Hamrle, čtvrtý Dan Tomin a pátý Roman Tomin.

Třída Buggy 4×4 První Josef Vonstzemu, druhý Adam Prokop a třetí Roman Polák.

Omlouvám se všem, že je to spíše suchá statistika než reportáž, ale celé závody jsem byl „ukurtován“ u vjezdu do depa a naháněl jezdce jednotlivých tříd aby „nezaspali“ tu svoji rozjížďku a z trati jsem viděl mezi stromy asi 7 metrů.