Veškeré ROZHOVORY jezdců

Rozhovor s Adamem Kubizňákem

Rozhovor s Adamem Kubizňákem

  • 1.9.2011 05:20

Sdílet tento článek

Vložil: Web

Poslední novinkou před závodem v Poříčí nad Sázavou je rozhovor s mladým, dravým a stále se zlepšujícím jezdcem divize 1400 Adamem Kubizňákem.

Jak dlouho už jezdíš autokros a jaká všechna auta jsi během té doby vystřídal?

V létě 2007 jsme se jeli s taťkou podívat na závody do Humpolce. Taťkovi se to zalíbilo a chtěl se svézt taky. No, a v září v Pace už jel. Já jsem se v téhle době pohyboval v depu jako kluk-mechanik. 😀 To už jsem si přál, abych mohl za volant sednout taky. To se mi podařilo až následující sezónu v Dobřanech. Od té doby jsem nevynechal ani závod. :-)) Co se týče značky aut, jsem pořád věrný Škodě Favorit.

Předloni jsi ještě jezdil ve třídě N1400, loni jsi celkem úspěšně začal v ostrých 1400 celkovým pátým místem, na jaké umístění se cítíš letos,mužeš zhodnotit dosavadní průběh sezóny?

Chtěl bych si udržet moje zatím třetí místo. Za sebe jsem spokojený.

Co si myslíš o třídě N1400?

Začínal jsem v ní, abych se něco naučil, v tu dobu byla v této třídě velká konkurence a bylo nás hodně, já s Favoritem jsem moc nemohl konkurovat Citroenům. Dnes jezdí v této třídě oproti tenkrát málo jezdců.

Kdo je tvým největším soupeřem ve startovním poli?

Samozřejmě Ronald Hoffmann a Zdenda Novák. Ale musím říct, že mě to s nima baví, jezdí slušně a zbytečně neničí nám ostatním auta. Já se o to snažím taky, i když někdy se o sebe taky trochu opřeme.

Která trať je tvoje nejoblíbenější a proč, na které naopak nestartuješ příliš rád?

Tak moje nejoblíbenější trať je určitě Nová Paka a Kosice, protože Nová Paka je rychlá a Kosice jsou technické, to mi vyhovuje. Na proti tomu jsem zase nerad startoval na trati Dolní Bousov.

Vyhovuje ti více bláto, nebo prach?

Určitě mi vyhovuje bláto, ale když je sucho tak se taky nezlobím.B-)

Co plány do budoucna, budeš věrný tvému favoritu nebo chystáš jiné
auto či kategorii?

Zatím neplánuji žádnou změnu auta ani kategorie.

Díky za rozhovor.

Tagy:

Žádné komentáře


Přidejte komentář