Veškeré ROZHOVORY jezdců

Rozhovor s Richardem Balounem

Rozhovor s Richardem Balounem

  • 23.3.2013 08:16

Sdílet tento článek

Vložil: Web

Mistr Kosice cupu pro rok 2012 v nabité  třídě do 1600 Richard Baloun se uvolil odpovědět na pár otázek, zde jsou jeho odpovědi. 

První klasická otázkla, jak dlouho už se autokrosu potažmo sportu s vůní benzínu věnuješ?

V letech 1986-90 jsme se s kamarády Václavem Černým a Jiřím Novozámským pohybovali okolo automobilových soutěží. Jezdili jsme 3.třídu tzv. oblasti s auty jako jsou Moskvič, Žiguli a Škoda 130. Na závody jsme sebou brali i mého synka Richarda. Po letech nečinnosti v automobilovém sportu v roce 2008 začal jezdit autokros Richard ml. i přes hecování z jeho strany jsem autokrosu odolával až do roku 2010 kdy jsem si zakoupil starého Favorita, kterého jsem vlivem koroze při první rozjížďce v Nové Pace rozlomil. Od roku 2011 jsem začal jezdit Kosice s Felícií č. 315 divizi 1600.

V divizi do 1600 byla loňská sezóna napínavá až do posledního finále, můžeš ji nějak shrnout a případně prozradit kdo byl tvým největším soupeřem?

Divizi 1600 je jedna z nejvyrovnanějších tříd a proto každý kdo startuje v této třídě je pro tebe těžkým soupeřem. O to krásnější jsou zážitky z těchto soubojů, myslím si, že i divácky je tato třída jedna z nejatraktivnějších.

Blíží se první závody, budeš zůstávat v divizi do 1600 nebo máš jiné plány?

V divizi 1600 letos startovat nebudu , připravuji si auto do dvoulitrů a nevím jestli letos stihnu nějaký závod.

Kterou trať preferuješ nejvíce?

Nejvíce se mi dařilo na Kosické trati, nejmíň mi sedí Sedlčany, start na asfaltu nemám rád.

V teamu (myslím Richardem juniorem) jezdíte i velkou republiku, lze nějak srovnat Kosice cup a klasické MČR?

První největší rozdíl je, že na MČR se přijíždí v pátek a odjíždí v neděli večer, celé závody jsou poměrně zdlouhavé a rovněž se mi nelíbí systém měřených tréninků. Naopak samotné rozjížďky na dobře upravených tratí jsou zajímavé. V Kosice cupu vše frčí jako na drátkách. Jak systém rozjížděk, organizace a přátelské vztahy v depu.

Máš nějaký motoristický sen, který ještě čeká na splnění?

Pár závodů v Kosicích bych ještě rád jel a získal nějaký pohár, uvidíme jestli mi to soupeři dovolí. Jinak přeji všem klukům hodně zdaru v nové sezoně.

Tagy:

Žádné komentáře


Přidejte komentář