Veškeré ROZHOVORY jezdců

Rozhovor s Ronaldem Hoffmannem

Rozhovor s Ronaldem Hoffmannem

  • 14.8.2011 15:25

Sdílet tento článek

Vložil: Web

Po rozhovoru se Zdendou je na řaďě vedoucí jezdec průběžného hodnocení ve třídě 1400 Ronald Hoffmann.

Jak jsi se k autokrosu dostal a jaká všechna auta jsi během té doby vystřídal?

 Jak jistě víš, tak v naší malebné vesničce žije i Ivana Kuželová ? Když začala jezdit, dělali jsme pro ní malinký sponzoring a poté se objevila Novopacká Kudla. S partou mechaniků kolem Ivany jsme dali dohromady Ford Sierru a vyrazili. Škoda jen, že jsme se nemohli střídat v řízení tohoto korábu. Vyhrálo tahaní sirek, které jsem prohrál. Pak už to šlo rychle. Internetové stránky, telefonáty po známých a ejhle Kosice cup. Rozhodnutí padlo hned. Místo ladění motorů u Škody jsme šli po výkonu. Jiná varianta nebyla možná. Suzuki Swift 1.3 Gti a u něj jsme zůstali, i když se též začalo ladit.

Předloni a loni jsi vždy bojoval o celkové stupně vítězů v divizi 1400, letos jsi přišel o dva velké konkurenty a vypadá to na útok na nejvyšší příčku, můžeš zhodnotit dosavadní průběh sezóny? 

Letos už je to šestá sezona a v každé jsem chtěl být první. Ale jak to bývá, vždy bylo něco proti. Předloni to byla daň za úpravy motoru a nakonec to byly ty čtyři kovokeramické nesmysly, co mají zapalovat směs ve válci a v minulé sezoně to byla únava materiálu na držácích motoru a  karoserie na tom nebyla o moc lepe. Konečná byla tam, co jsem si spletl autokros s akrobatickým skákáním. To, že ubyli soupeři mě dosti nahrálo, ale teď zase nemám pořádně s kým porovnávat, zda jedu rychleji či ne. Průběh letošní sezony je prostě super až na ty stále více a více se množící incidenty, které sem prostě nepatří.

Co si myslíš o třídě N1400?

Vždy se na ní těším. Jsou to blázni. Jak někteří řežou zatáčky, ale hlavně, něco se na trati hýbe a je čas ulevit uším od burácejících motoru nás ostatních šílenců. Jen ta dnešní finanční situace brání tomu, aby jich bylo více. Škoda

Kdo je tvým největším soupeřem ve startovním poli?

 Volant. 🙂  Nee, je to každý kdo jede přede mnou.

Která trať je tvoje nejoblíbenější a proč, na které naopak nestartuješ příliš rád?

Bez přemýšlení Nová Paka. Ten adrenalin při jízdě dolů proti svodidlům. A pak naopak bohužel Kosice, příliš mnoho zatáček při kterých si pletu pomlázku z rukou. 🙂

Vyhovuje ti více bláto, nebo prach?

Terén si nikdo nevybírá, ten za nás určí ten nahoře. Když je prach, nevidíš. Když je bláto, tak jsi na tom úplně stejně. Takže volba je jasná, přesně něco uprostřed.

Co plány do budoucna, budeš věrný Suzuki Swift nebo chystáš jiné auto či kategorii?

 Budoucnost je ve hvězdách. Swiftu zůstanu věrný, jen tu kategorii zřejmě změníme.

Díky za rozhovor.

Není zač, uvidíme se v Poříčí.

Tagy:

Žádné komentáře


Přidejte komentář