Veškeré ROZHOVORY jezdců

Rozhovor s Tomášem Havlem

Rozhovor s Tomášem Havlem

  • 21.8.2011 08:00

Sdílet tento článek

Vložil: Web

Dalším zpovídaným jezdcem je bývalý špičkový pilot divize 1400, který nyní zkouší své štěstí v šestnáctistovkách Tomáš Havel.

Jak jsi se k autokrosu dostal a jaká všechna auta jsi během té doby vystřídal?

 Autokros jsem měl vždy na prvním místě už od mala, protože nedaleko mého dřívějšího bydliště se jezdily dříve oblastní přebory v autokrosu na závodišti v Sobotce. V té době mě autokros začal zajímat jako diváka a posléze jsem se dostal jako člen technického zázemí do depa, kde to měl na starosti můj táta. Před pěti roky jsem se doslechl od týmu Martina Babáka, že se jezdí hobby autokros. Nejdříve jsem chtěl auto koupit hotové, ale byly to vraky, tak jsem se rozhodl, že si postavím od začátku své nové první auto ( Favorit ), ve kterém dnes jezdím.

Předloni a loni jsi dominoval divizi 1400, letos jsi přestoupil do 1600, můžeš zhodnotit dosavadní průběh sezóny, případně porovnat obě třídy? 

 Třída 1400 byla pro mě jako začátečníka dobrá. První rok jsem by dost překvapený, jak mě to jezdilo docela dobře i po těch dvou boudách. Respekt jsem měl z každého jezdce ve své třídě 1400. Třída 1600 je další nová výzva k dalšímu snad dobrému závodění. Letošní sezona je jen jako testovací, to když jezdím se stejným motorem jako loni. Mezi tím připravuji nový motor i převodovku na příští rok do toho samého auta.

 Co si myslíš o třídě N1400?

 Třída N1400 ji dobrá pro začínající jezdce.

 Která trať je tvoje nejoblíbenější a preferuješ bláto nebo prach?

 Mám docela rád všechny tratě a hlavně bahno tam teprve se pozná, jak kdo má cit pro auto a jaký je to jezdec.

 Když jsi se účastnil i pořádání, co říkáš na pořadatele Kosice Cupu?

 Pořadatelé jsou fajn a díky za to, že pořádají dobré závody, ale mrzí mě to, že až poslední závod v Kosicích dostávají jezdci černé vlajky za úmyslné narážení zezadu nebo vytlačení z tratě. Tito jezdci to měli dostávat (černé vlajky) mnohem mnohem dříve. Vždyť se dá jezdit a předjíždět čistě a trochu vzájemné tolerance by neškodilo vždyť je to jen hobby.

 Díky za rozhovor.

Tagy:

Žádné komentáře


Přidejte komentář