Veškeré ROZHOVORY jezdců

Rozhovor s Vojtou Novotným

Rozhovor s Vojtou Novotným

  • 17.4.2013 08:12

Sdílet tento článek

Vložil: Web

Pro další z rozhovorů se uvolil účastník třídy do 1400, mladý nadějný závodník Vojta Novotný.

Jak jsi se dostal k závodění a kolik toho již máš odjeto?

 K závodění jsem se dostal přes všemi dobře známého Kosického závodníka Milana Vlasáka. Začalo to v roce 1999 kdy on začal jezdit ve Šluknově. Jako malého mě bral sebou na závody. Začínal jsem se špachtlí v ruce a škrábal bláto z jeho auta . O cca o 3 roky později mi Milan s jeho Bratrem Luďkem a mým tátou postavili moje první auto. Byl to favorit, s ním jsem jezdil párkrát na Týnci a párkrát na Hejtmánce u Mladé Boleslavi. Největší počet odjetých závodů mám v Kosice cupu. Loni jsem odjel premiérově první celou sezonu. Předtím jsem se objevil 2x na trati v Kosicích a 2x na trati v Dolním Bousově a jak jsem již napsal Týnec a Hejtmánka.

Kdo je ve startovním poli Tvým největším soupeřem?

Soupeřem pro mě je každý, kdo se mnou stojí na startovním roštu .

Máš nějaký cíl v Kosice cupu, autokrosu, potažmo motoristickém sportu obecně?

Neměl jsem zatím příležitost vyzkoušet jiný sport než autokros, takže jiné cíle než autokrosové nemám. Zatím nejvyšší cíl je vyhrát Kosice cup.

Máš nebo měl jsi nějaký vzor?

 Vzor jako takový nemám ,ale líbí se mi jak jezdí Vašek Fejfar .

 Co chystáš na letošní sezónu, jinými slovy pracuješ jenom na rozvoji techniky nebo i trénuješ sám sebe?

Na novou sezonu chystáme samozřejmě nějaké novinky na technice. Jak vše bude fungovat se uvidí až na prvním závodě. Hlavně jsme se zaměřili na zlepšení nedostatků, které jsme loni objevili. Na sobě moc nepracuju z důvodu nedostatku času. Jen občas si chodím zahrát futsal s klukama do haly.

A co sponzoři, lze je vůbec angažovat do Kosice cupu nebo je to vyhrazeno jiným soutěžím?

Sponzory nemám všechno dotuji z vlastní kapsy. Zatím se mi nepodařilo nějaké sehnat a abych řekl pravdu, ani jsem nějak nesháněl, samozřejmě by se hodili ..:-D Nemyslím si, že sponzoři jsou vyhrazeni pro jiné soutěže určitě spousta kluků na Kosice cupu má sponzory již dnes, už je to hodně o penězích takže bez sponzorů můžu potvrdit je to těžké…

Jaká je Tvoje nejoblíbenější trať?

Moje oblíbená trať je Nová Paka, je hodně rychlá s velkým kopcem, to se mi líbí. A ještě se mi hodně líbilo v Sedlčanech . Opačný dojem na mě udělala trať v Poříčí nad Sázavou, tam se mi nelíbilo vůbec. Tahle trať je podle mě divná a nesedí mi.

Žádné komentáře


Přidejte komentář