Hlavní novinky, Závody 2013

Třída Junior v Kosice cupu

Třída Junior v Kosice cupu

  • 1.5.2013 09:36

Sdílet tento článek

Vložil: Web

Vyjádření ke třídě Junior.

 

Soutěžní pravidla jasně stanoví podmínky, za kterých je možné otevřít třídu Junior. Přesto si někteří jezdci a doprovody nejsou schopni přečíst  několik ustanovení SP a nebo si je upravují, jak se jim to hodí. Do závodu vznášejí pouze zmatek, ruší práci pořadatelů a zdržují ostatní jezdce a celý program závodu.

Znovu tedy vysvětlím a odpovím na časté dotazy

 

1)      – dle ust.4.1 SP není třída Junior vypsána, nelze tedy v den závodu vyžadovat na pořadateli závody v této třídě.

2)      – třídu lze vyhlásit na základě zájmu jezdců (ust.4.8 SP), přičemž počet přihlášených jezdců musí být min. 5 (ust. 4.2 SP). Přihlášením se rozumí přihláška jezdce nejpozději ve čtvrtek před  závodem do 18.00 hod. (ust.13.1 a 13.2 SP).

3)      – jezdci musí být max. 22 let. Počítá se 22 let kdykoliv v roce, tj. jezdec, kterému je v červnu 22 let může jet i další závody v sezóně.

4)      – třídu N1400 nelze zrušit i když budou v závodě všichni jezdci pod hranicí 22 let. Třída N 1400 je určena, jako laciná, pro mladé jezdce a starší, kteří si chtějí zazávodit. Např. v této třídě si může jezdit  otec se synem, případně i team mechaniků jezdce (ust. 4.2 SP).

5)      – závodní vůz musí splňovat technické předpisy třídy N1400.  Pokud  si některý rodič myslí, že potomek zvládne „ostřejší“ auto, nechť ho přihlásí do vyšší  třídy. Určitě bude bezpečnější pro něj i okolí, když pojede se zkušenými jezdci, než aby rozrážel auta začátečníků, kteří se jezdit teprve učí.

6)      – v případě dostatečného počtu aut pojede třída Junior samostatně celý závod, v opačném případě bude sloučena s třídou N1400 a jezdci této třídy budou vyškrtnuti z výsledků třídy Junior, případně pojede třída Junior samostatné finále.

7)      – jezdci třídy Junior mohou jet a bodovat současně i ve třídě N1400.

8)      – pokud klesne počet jezdců pod hranici 5-ti vozů, minimálně ve dvou závodech, budou závody ve třídě Junior zastaveny a jezdci nadále pojedou ve třídě N1400.

 

 

Počínaje závodem v Nové Pace je možné se přihlásit do třídy Junior. V přihlášce musí být uvedeno, zda jezdec pojede jenom třídu Junior nebo i třídu N1400. Pokud pojede obě třídy bude počítáno zvýšené startovné (ust.17.2 SP)

 

Miroslav Kodrle

ředitel seriálu

Tagy: ,


Komentáře jsou v tomto příspěvku uzavřeny.