Hlavní novinky, Veškeré ČLÁNKY KPM KOSICE

Bezpečnost na prvním místě

Bezpečnost na prvním místě

  • 22.7.2019 19:25

Sdílet tento článek

Vložil: Web

Vážení budoucí jezdci,

Musíme se s Vámi podělit o zkušenost z technické přejímky na závodech v Žamberku, kam se dostavilo i vozidlo, jehož rám vidíte na obrázcích níže, které bylo pro závod v Žamberku odmítnuto a ve stejný den se poté zúčastnilo jiného závodu u pořadatele s prakticky shodnými pravidly.

Když si je prohlédnete pořádně, zjistíte, že trubky nejsou svařeny dohromady a jejich volné konce ční napříč vozidlem. Místa ohybu nejsou z jednoho dílů, ale navařeny z kolínek a uchycení přední části končí nikoliv na podlaze, ale v blatníku. Hlavní oblouk z jedné trubky o průřezu daným pravidly neexistuje. Trubka, která je výztuhou do tvaru T u řidiče, je svařena pouze ve dvou bodech a v případě i nijak dramatického střetu hrozí odtržením a způsobením závažného zranění řidiči, jenž nemá sportovní sedačku a pouze tříbodové bezpečnostní pásy. Konce trubek jsou pro zjednodušení sváření na konci zpracovány pravděpodobně kladivem do oválků, tak aby se lépe vařilo, ale pevnost takového spoje je daleko nižší.

Tímto způsobem vyrámované vozidlo je nebezpečné pro jezdce i jeho okolí a na závodech pořádaných KPM Kosice je rozhodně neuvidíte. Pravidla bereme vážně, neboť bezpečnost jezdců je pro nás prvořadá.

Tento příspěvek prosím neberte jako buzeraci, ale jako inspiraci pro to, jak se vyvarovat zmíněných chyb, které mohou mít při přípravě vašeho nového vozu závažný vliv na jeho celkovou bezpečnost.

Sportovní a Technická komise KPM Kosice (Kodrle, Kořínek, Pavlík)

Žádné komentáře


Přidejte komentář