Hlavní novinky, Veškeré ČLÁNKY KPM KOSICE

Fiasko v Dřevíči

Fiasko v Dřevíči

  • 10.2.2016 20:13

Sdílet tento článek

Vložil: Web

První únorovou sobotu se sešli jezdci, mechanici a dámy kousek od Hronova ve vesnici Velká Dřevíč, kde sídlí motokárová dráha MOTOBYDLO. Stejně jako u každého závodu v sezóně jsme se s místními pořadateli domluvili na průběhu závodu a těšili se na prima zážitek. Bohužel to byla velká chyba. Jsme zvyklí na spolupráci s pořadateli z republikových tratí v autokrosu a tam dané slovo beze zbytku platí. Asi proto, že to dělají srdcem, což v místě kousek za Hronovem rozhodně neplatilo. Stran Kosického a Radečského klubu bylo pečlivě naplánováno a organizátory z MOTOBYDLA bylo před vlastním závodem několikrát potvrzeno, že odjetí závodu se sedmdesáti jezdci za odpoledne není žádným problémem, jak velkým problémem to bylo, se bohužel přesvědčili všichni zúčastnění. Za toto se všem klub KPM Kosice a AK Radeč omlouvá, ačkoliv není naší vinou, jakým způsobem závod probíhal, neb jsme dostali zcela mylné informace.

Jako první vyrazily na profilem velmi zajímavou trať dámy a vše bylo v pořádku, ale jakmile se do strojů posadili mechanici a poté jezdci časový harmonogram dostal velkou trhlinu. Tyto dvě kategorie už totiž hned od počátku využívaly stroje na jejich limitu, což se projevilo nemalým počtem závad. Ačkoliv se jednalo o „sranda mač“, platilo se startovné a je tedy velmi mrzuté, že jsme nemohli zajistit všem identické podmínky. Ať už se jedná o zahřáté gumy, správně nastavenou sbíhavost, odečet transponderů při projetí kola, kolísající výkon motoru nebo dokonce dva různé typy motokár. Ty se sešly na trati poté, co původních pět připravených strojů začalo mít výše zmíněné problémy. Výsledky proto berte s rezervou. Ti nejlepší jeli opravdu velmi ostře a velmi dobře, ale některým dalším rychlým jezdcům toto nebylo umožněno. Kvůli nedodržení časového harmonogramu tak museli někteří jet domů ještě před druhou rozjížďkou, ve které došlo u valné většiny ke zlepšení času.

Jak vlastně dopadly jednotlivé kategorie, z devíti dam zajela nejlepší čas Tereza Horáková (1:19,641), následovaná Ivou Farmáčkovou (1:19,860) a Renatou Dittrichovou (1:22,953), mezi mechaniky (celkem 25) nejlépe sedly podmínky na trati Pavlu Hendrychovi (1:11,797), který byl s tímto časem třetí celkově. Druhé místo u mechaniků zajel Štěpán Fuchs (1:13,453) a třetí Petr Vinopal (1:13,594) a konečně v kategorii jezdců (20 účastníků)si s časem 1:11,688 ze druhé rozjížďky vyjel vítězství v kategorii jezdců i celkově Jožin Bartoš, druhé místo získal Petr Umlauf (1:11,750) a třetí mezi jezdci byl David Kurta (1:12,421).

O co méně se organizačně povedl tento závod, o to více se budeme snažit, abyste si v sezóně ze závodů KPM Kosice a AK Radeč odnášely jen pozitivní dojmy a chuť do dalších závodů.

Pořadatele KPM Kosice a AK Radeč

Tady je video od Kuby Zemana KUBIN VIDEOKomentáře jsou v tomto příspěvku uzavřeny.