Hlavní novinky, Veškeré ČLÁNKY KPM KOSICE, Veškeré informace k ZÁVODU 2017

Informace k ročníku 2016

Informace k ročníku 2016

  • 25.3.2016 17:35

Sdílet tento článek

Vložil: Web

Zdravíme všechny jezdce a příznivce kosického a radečského autokrosu v nové sezóně. Závody se blíží a i když je všechno v předpisech napsáno, množí se dotazy k jednotlivým tématům. Aby bylo tedy vše jasno, odpovíme na nejčastější dotazy.

  1. Registrační a technická prohlídka (RTP)

RTP nebudou letos prováděny v samostatných termínech jako v loni, ale v pátek před závody. V sobotu jen omezeně a za úhradu 200,-Kč. Sobotní termín je nutné si dojednat u ředitele závodu, nestačí se dohodnout jen s technickým komisařem.

RTP stačí, pokud bude mít jezdec do třetího závodu. Tedy první dva závody může jet bez RTP. Počítá se absolvovaný závod, ne závod v pořadí seriálu.  Když jezdec nepojede první závod např. v Kosicích stačí mu RTP udělat až před čtvrtým závodem. Pokud nebude mít jezdec RTP nebude bodován v seriálu !!

  1. Průkazy sportovního vozidla

Kdo má průkaz z roku 2015 nebo i starší (samozřejmě pro stejné vozidlo) přiveze ho s sebou a dostane průkaz nový, který bude platný na více sezón. Na nová vozidla bude vystaven samozřejmě nový průkaz.

Vozidla s „Republikovým průkazem“ budou převzata dle republikových předpisů, ale průkaz musí být předložen při RTP. Aby to bylo jasné, pokud je vozidlo postaveno podle „republiky“, ale neodpovídá stoprocentně našim předpisům nevadí to. V každém případě ale i tato vozidla musí mít na závody náš průkaz.

Vozidla, která pojedou max. dva závody v sezóně, RTP a průkaz mít nemusí.

  1. Jak to bude probíhat

Jezdec přistaví vozidlo k RTP včetně výstroje jezdce a další náležitosti takto:

  1. a) vozidlo dle Technických předpisů 2016 pro danou třídu a výstroj jezdce dle TP ust. 1.25
  2. b) náležitosti a písemné podklady podle Soutěžních předpisů ust. 3.3. Pokud nemá jezdec

    Řidičský průkaz, musí mít lékařské potvrzení o zdravotním stavu.

  1. c) Jezdci mladší 18 let se mohou závodu zúčastnit  na základě předložení  ověřené plné moci

    se  souhlasem obou  zákonných zástupců.  Formulář je možné stáhnout na stránkách. Zde https://www.kpmkosice.cz/wp-content/uploads/Prohlášení.xlsx

  1. d) Pokud chce jezdec mladší 18 let závodit ve „vyšších“ třídách musí požádat o výjimku dle

     SP ust. 2.10.

  1. e) Jezdci, kteří budou závodit jako team, musí být registrováni všichni.

Po prohlídce vozidla a ověření písemných dokladů bude jezdec zaregistrován a bude mu vystaven Průkaz sportovního vozidla a potvrzena licence jezdce na rok 2016.

  1. Startovní čísla

Platí startovní čísla z roku 2015, kdo chce nové číslo, zaregistruje si ho na našich web stránkách  a požádá o zrušení starého čísla.  Jezdci, kteří měli rezervována čísla v minulém roce a nejeli žádný závod o registraci přijdou. Pokud chtějí letos závodit,  musí registraci potvrdit a dohodnout s pořadatelem.

Registrace bude aktualizována po 31.3.2016.

Upozorňuji na to, že letošní sezóna se jede ve spolupráci AK Radeč a KPM Kosice.

Např. jeden závod v Radči a jeden v Kosicích se počítá jako dva závody, tedy na dalším závodě již musí být RTP.

Miroslav Kodrle                                                                            Ladislav SaidlKomentáře jsou v tomto příspěvku uzavřeny.