Hlavní novinky, Veškeré informace k ZÁVODU 2017

Kalendář 2016

Kalendář 2016

  • 20.1.2016 22:27

Sdílet tento článek

Vložil: Web

Vážení jezdci, mechanici, přátelé autokrosu,

kalendář na sezónu 2016 je tady. V rámci spolupráce KPM Kosice s AK Radeč došlo k rozhodnutí odjet všechny závody na venkovních tratích společně. Závody mimo areály Kosice a Radeč, budou započítávány do obou seriálů. Tedy za jedno startovné bodujete do obou seriálů !!!

Každý ze seriálů bude mít po osmi závodech, přičemž tři se pojedou na domácí trati daného pořadatele. Vzhledem k tomu, že si plně uvědomujeme angažovanost jezdců a mechaniků i v ostatních seriálech, ať už je to MMČR v autokrosu, seriál závodů Racer buggy nebo třeba ILP, rozhodli jsme se do celkové klasifikace započítat pouze sedm nejlepších výsledků. Případná termínová kolize tedy nevyústí v nemožnost zisku stupně vítězů v celkové klasifikaci Kosice cupu (Radeč cupu) a vše se rozhodne pouze a jen na trati.

Další novinkou je dvojí závod na trati v Humpolci, které místní pořadatelé věnovali v poslední době obrovskou energii a my jim za jejich úsilí chceme poděkovat více než jedním povedeným závodem. Po loňských peripetiích s počasím jsme Paku naplánovali již na květnový termín, touto dobou by nás ještě nemělo sužovat pekelné vedro a trať by měla být týden po MMČR v perfektní kondici. Naopak znatelně dříve než MMČR v autokrosu zavítají jezdci spřátelených seriálů do Sedlčanské kotliny a to tři týdny po Štikovské rokli. Tradiční termín na konci prázdnin si do kalendáře zapsalo Pořící nad Sázavou, kde se loni všem líbilo a byl to jeden z vrcholů loňské sezóny. Jako obvykle seriály začínají i končí doma, i když první závod ať už v Radči nebo v Kosicích mohou ovlivnit rozmary počasí, pokusíme se s nimi jako loni se ctí poprat.

Termín Kosice Cup Radeč Cup
2.duben Radeč
16.duben Kosice
14.květen Nová Paka Nová Paka
4.červen Sedlčany Sedlčany
18.červen Radeč
9.červenec Humpolec Humpolec
30.červenec Kosice
3.září Poříčí Poříčí
24.září Humpolec Humpolec
8.říjen Radeč
22. říjen Kosice

Těšíme se na shledání s vámi,

Za KPM Kosice

Miroslav Kodrle

Za AK Radeč

Ladislav SaidlKomentáře jsou v tomto příspěvku uzavřeny.